Ostim Osb 1187. cd no:34 06374 Yenimahalle/Ankara

TEL: 0312 354 1 444

CNC TEZGAHLARI İÇİN YÜKSEK VERİMLİLİK TEKNOLOJİLERİ

TECUS TEKNOLOJİ

Kuruluşumuz en üst kalite seviyesinde faaliyetlerini yürütürken, iş emniyeti bağlamında çalışanlarının sağlık ve güvenlik yönünden korunmasını, sürdürülebilir kalkınma ilkesi doğrultusunda doğal çevrenin korunmasını amaç edinmiştir. 

Bu kapsampa kalite, çevre ve İSG Entegre Yönetim sistemleri ile ilgili aşağıdaki ilkeleri belirlemiştir. 

 • KALİTE

  Müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentilerini ön planda tutarak, ürünlerimizin zamanında teslimatlarını gerçekleştirip müşteri memnuniyetini üst düzeyde tutmak.
   

 • ÇEVRE
  “Çevreyi koruma ve saygı” ilkesinden hareketle tüm faaliyetlerimizin çevresel etkisini minimuma indirmek, çevre konusunda duyarlı ve dikkatli olma, çevresel kirlenmenin önlenmesini sağlamak ve doğal kaynakları korumak.
   

 • İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ
  İş kazaları , meslek hastalıkları ve sağlık bozulmalarının önlenmesini sağlamak. “Hiçbir iş güvenlik önlemini almadan yapılacak kadar önemli olamaz” ilkesini benimsemek, benimsetmek. 

Vizyonumuz

TTecus Teknoloji olarak vizyonumuz; Müşterilerimizle, yüksek teknolojiler sunarak, oluşturacağımız güven ve istikrar ortamı ile Endüstri 4.0 yolculuğunda, uzun yıllar birlikte çalışabilmektir.

10

Ayrı Kategori

150

Değişik Ürün

300

üzerinde parça

23

Yıllık Tecrübe

Hakkımızda

Tecus Teknoloji, CNC takım tezgahları sektöründe edililen 20 yıllık deneyim sonrasında, yüksek verimlilik esaslı CNC teknolojileri ile üretim teknikleri kullanarak, müşterilerimize düşük maliyetli, hızlı çözümler sunmak ve piyasada kullanılan CNC tezgahlarının verimliliklerini arttırabilecek teknojileri sanayimize kazandırmak hedefi ile kurulmuştur.

SEKTÖRDEKİ SORUNLAR VE ÇÖZÜMLERİMİZ.

Otomotiv yedek parça, medikal, havacılık, savunma, iş makineleri, beyaz eşya, kalıp, makine yedek parça gibi, orta ve düşük adetli üretim yapan işletmelerin en büyük sorunlarının başında, kaçınılmaz olan sık ayar değişikliklerinin meydana getirdiği üretim kayıpları gelir. Bunun yanı sıra işleme sonrasında kalan çapak ve takım izlerini yok etme prosesleri ciddi bir işçilik maliyeti getirmektedir.

İşletmeler ise üretim kapasitelerini artırabilmek için vardiya sayısını arttırmakla birlikte makine sayısını arttırarak siparişleri karşılamaya çalışmaktadırlar.

Uzun zamandır yaptığımız analizlerde piyasada çalışmakta olan makinelerin büyük bir çoğunluğunun daha iyi kesici takım, daha iyi takım tezgahı vs. iyileştirmelerine rağmen reel çalışma verimliliklerinin %30-45 aralığında kaldığını görmekteyiz. (Bu analiz makinelerin açık kalma süreleri ile talaş kaldırma süreleri oranlanarak kolayca yapılabilir.)

Makinelerin verimliliklerini düşüren sebeplerin başında, ayar sırasında ve parçaların sökülüp takılması sırasında yaşanan zaman kayıpları gelir.

Tecus Teknoloji aynı zamanda üretici olarak kullanmakta olduğu ürünler ile bu kayıpları azaltan pratik ve ekonomik çözümler ile birlikte iş parçası sökülmeden, çapak alma, yüzey temizleme gibi işlemlerin tezgah üzerinde yapılmasına odaklanarak boşta geçen zamanları azaltıp makine verimliliklerinin arttırılmasına katkı sağlamaktadır.​

CNC Tezgahlarında Verimliliği
Yüksek teknoloji ürünü sistemlerle artırın.