Ostim Osb 1187. cd no:34 06374 Yenimahalle/Ankara

TEL: 0312 354 1 444

CNC uygulamalarında soğutma sıvısı olarak yağ veya su bazlı sıvılar kullanılır. İşlem esnasında yanan sıvı sonucunda oluşan duman, 20 mikrondan daha küçük bir boyutta, hatta 300 ppm gibi kuru duman formunda olabilir.

Sıvı buharının giderilmesi için damlacıkları birleştiren bir yapının kullanımı yaygındır. Ancak dumanın bu yapı tarafından tutulması mümkün değildir. Bu nedenle yüksek verimli partikül filtresi (HEPA), Mikropor MOC Sistemlerinde standart olarak kullanılmaktadır.
mikropor moc filtre
MİKROPOR MOC FİLTRE

Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarından olan MİKROPOR, ürün yelpazesine metal  işleme uygulamaları  için bir zorunluluk olan yağ buhar/duman toplayıcıları da ekledi.

cnc
KOLAY KURULUM

Kusursuz tasarımıyla kolay kurulum ve kullanım sağlayan, verimlilik sunan, düşük güç tüketimi sağlayan, düşük bakım maliyetli, sessiz çalışan bu ürün işletmelerin işini kolaylaştırır. 

mikropor moc kartuş
VERİMLİ ÇALIŞMA

Mikropor MOC buhar/duman tutucular; en gelişmiş laboratuar şartlarında verimlilik ve servis ömrü testlerine tabi tutulmuştur. Bununla birlikte performansı çeşitli sahalarda test edilip onaylanmıştır. 

SAĞLIK VE GÜVENLİK

Sağlık; Yağ buharı, akciğerler gırtlak ve cilt için potansiyel olarak tehlikelidir.

Kaza Riskleri; Yağ buharı, kaza oranlarını artıran kaygan yüzeyler oluşturur.

Yangın Tehlikeleri; Yağ birikimleri yangınların hızla yayılmasını sağlayarak ciddi bir yangın riski yaratır.

MALİYET TASARRUFU VE KARARLILIK

Bakım Maliyetleri; Filtrasyon sistemi makinalarınızın elektrik kartlarına ve fanlarına yağ buharının bulaşmasını önler ve bu sayede makine bakım maliyetleri azalır.

Soğutucu Maliyet Tasarrufu; Soğutucuyu atmosfere göndermek yerine makinanıza geri vererek, soğutma sıvısı maliyetinizi azaltır.

VERİMLİ ÜRETİM ve DOĞAYI KORUMA

Makinadaki Kayıp Zaman; Elektronik ekipmanların tıkanması makinanın zaman kaybına yol açar.

Çalışan Verimliliği; Mikroplu ve kirli bir iş ortamı genellikle daha fazla işçi devamsızlığı ve daha az moral ile sonuçlanır. Sağlılksız ve tehlikeli ortamlarda personel istihdam etmek, kalifiye personellerinizin firmaya olan bağlılıklarının azalmasına ve kaybedilmelerine yol açabilir.

KANUNİ GEREKSİNİM

Fitrelerin kullanılmadığı ortamdaki hava kalitesi İş sağlığı ve Güvenliği açısından risk teşkil etmekte ve denetlemeler sonucunda kanuni yaptırımlar uygulanabilmektedir.

moc-özellikler
moc teknik-resim
moc teknik tablo